Adatiniai filtrai PE32, adatinių filtrų Ige 81/32 montavimas

Adatiniai filtrai IgE-81 skirti sausinimui kasant mažo ir vidutinio pralaidumo gruntą.

Juos galima naudoti kaip atskirą įrenginį arba kaip priedą prie kitų vieno ar dviejų aukštų drenažo sistemų. Vieno aukšto adatniai filtrai padeda sumažinti vandens lygį iki 6 m, o dviejų aukštų iki 7 m ir daugiau.

IGE sistemos suprojektuotos daugiausia iš aliuminių vamzdžių ir PE adatinių filtrų. Paprastai lankstūs adatiniai filtrai yra 7 m ilgio, o filtro darbinė dalis 300 arba 600 mm.

Įrengimo aprašymas ir privalumai

Adatinių filtrų IgE-81 montavimas ir privalumai:
  • paprastesnis įrangos sumontavimas ir išmontavimas (lengvesnis adatinių filtrų ir kolektorių sujungimas bei sumažėjęs sudėtinių dalių skaičius)
  • lengvesnis transportavimas ir sumažėjusios darbo apimtys (lengvos adatinių filtrų ir kolektorių medžiagos)
  • adatinių filtrų patvarumas leidžia juos pakartotinai naudoti (adatinių filtrų medžiagos yra atsparios korozijai ir žemai temperatūrai, o paprasta filtro konstrukcija palengvina jo išvalymą arba atnaujinimą.
  • Į rinkinį įeina kelių rūšių skirtingų ilgių įsodinimo vamzdžiai, palengvinantys adatinių filtrų sumontavią įvairių rūšių grunte ir įvairiuose gyliuose.
  • Tokio adatinio filtro suleidimas yra paprastesnis lyginant su metaliniais.  Aliuminis įsodinimo vamzdis yra labai lengvas. Juo 2-3 asmenys be sudėtingos papildomos įrangos gali atlikti įsodinimą ir sumontsvimą. Kai yra metalinė sistema, o ypač esant sunkiems prailginamiesiems plieniniams adatinių filtramų vamzdžiams, jų instaliavimui reikėtų daugiau žmonių arba naudoti sunkią įrangą (pavyzdžiui, ekskavatorius, kurie išlaikys vertikaliai adatinių filtrų vamzdį).
  • Tai sistema, skirta Vidurio Europos dirvožemio sąlygoms, todėl paprastai veikia labai gerai.

Montavimo variantai - IgE 81/32 ir IgE 81/63

Adatinių filtrų sistmeos yra dviejų tipų IgE 81/32 ir IgE 81/63. Šios versijos pirmiausia skiriasi adatinių filtrų panaudojimu. Dažniausiai naudojama versija IGE 81/32 kuria sudaro lankstūs 32 mm adatiniai filtrai. Jų vidinis skersmuo 1":

Versijoje IGE 81/63 yra naudojami 63 skersmens adatiniai filtrai (vidinis skersmuo 2”).  Ši versija intensyviau sausina. Lyginant su versija IGE 81/32 papildomai kiekvienam adatiniam filtrui pajungti prie įsiurbimo kolektoriumiaus, reikia lanksčios jungties.

Adatinių filtrų montavimas

Galima naudoti įvairaus ilgio ir skermens kolektorius, ir prie jų jungtis adatinius filtrus. Pirmiaus yra suleidiamas įsodinimo mazdis (4,5 arba 6 metrų ilgio). Į šį vamzdi yra ikišami filtrai, o vamzdis atsargiai ištraukiamas. Grunte likęs filtras yra jungiamas į kolektorių.