Adatinių filtrų rūšys

Adatiniai filtrai skiriasi pagal medžiagų sudedamąsias dalis, dydžius ir įleidimo į žemę būdus.

Pastaruoju metu, atsiradus aukštos kokybės plastikams, vis dažniau pradedami naudoti polietileniai filtrai. Jie lengi (lengva pervežti ir montuoti), su kolektoriumi jungiasi be papildomu jungčių (geriasnis sandarumas), lankstūs, 32 mm skersmens ir 7 m ilgio. Taip pat naudojami "klasikiniai" 2”, 1"½ arba 1¼” metaliniai filtrai su metaliniu ar plastikinkiu filtriuojančiu sluoksniu.

PE adatinių filtrų įsodinimui yra naudojami įsodinimo vamzdžiai. Kai kuriose sistemose, pvz. plieniniai adatiniai filtrai 2” – yra taip vadinami „save įsodinantys” – įsodinant vanduo patenka tiesiai į adatinio filtro vamzdį.

Kolektoriai ir kitos dalys gali būti gaminamos iš įvairių medžiagų: cinkuoto plieno, aliuminiai, polietileniniai (PE), PE su aliuminiais arba plieniniais galais. Populiariausi yra aliuminiai ir plieniniai vamzdžiai. Aliuminių kolektorių privalumas yra jų mažas svoris, paprastesnis remontas bei ilgesnis tarnavimo laikas, nei plieninių sistemų. PE kolektorių privalumas gali būti tai, kad jie ne tokie standūs, tam tikras „atminties formavimas” (pavyzdžiui, dažnai vamzdis gali sugrįžti į savo pradinę poziciją, po to, kai kolektorius įlenkiamas darbo metu).

Vamzdynas gali būti įvairaus skersmens 3”, 4”, 5”, 6”, 8”. Labiausiai paplitę yra aliuminiai 4-6” skersmens. Nedideliems montavimams, pvz. 20 adatinių filtrų, galima naudoti mažesnio skersmens, pvz. 89 mm.